تماس جهت مشاوره

۰۲۱-۴۴۰۹۳۶۷۶

استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب چیست؟ + انواع آن

گواهی‌های بنیاد بین‌المللی بهداشت (NSF International) به‌ راحتی اشتباه گرفته می‌شوند. به همین دلیل ما توضیحاتی درباره فیلترهای آب و انواع گواهی‌ها که مفید هستند را برای شما آماده کرده‌ایم. ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم بفهمید وقتی فیلتر آب دارای گواهینامه‌ها و فهرست‌های NSF است چه معنایی دارد.
NSF International یا بنیاد ملی بهداشت، یک سازمان غیرانتفاعی است که آزمایش فیلترهای آب و فیلترهای یخچال را برای تایید توانایی آن‌ها در حذف برخی از آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها از منبع آب شما ارائه می‌دهد. NSF International در سال 1944 برای ترویج بهداشت، تاسیس شد. هدف اصلی آن گرد هم آوردن متخصصان بهداشت عمومی و تولید است. این کارشناسان از دولت، صنعت و دانشگاه هستند تا استانداردهای عملکردی را برای محصولاتی که تا حدی بر بهداشت و سلامت عمومی تاثیر می‌گذارند؛ توسعه داده و مدیریت کنند. در این مقاله بیش‌تر به استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب می‌پردازیم.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی
برای اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه آب شیرین کن صنعتی کلیک کنید
پاکاب

انواع مختلف استاندارد NSF

استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب ، دارای دو گواهی است. یکی برای کیفیت بصری آب که معمولا در طعم، بو و رنگ آن خلاصه می‌شود. مورد دیگر در مورد ایمنی آب است. بر اساس آلاینده‌هایی که هر فیلتر آب حذف می‌کند؛ به هرکدام یک عدد مشخص اختصاص داده می‌شود. در زیر مروری بر هر یک از این استاندارد NSF تصفیه آب داشته و معنای هر یک از اعداد در نام استاندارد آورده شده است.

  • NSF P477: مخصوص فیلترهایی است که سموم میکرو سیستین را کاهش می‌دهند.
  • NSF/JWPA P72: این استاندارد برای فیلترهایی است که ید اضافی را در آب آشامیدنی کاهش می‌دهند.
  • NSF/ANSI 42: به فیلترهایی داده می‌شود که کلر آب را حذف کرده و طعم و بوی آب را بهبود می‌بخشند.
  • NSF/ANSI 44: این استاندارد به طور خاص برای فیلترهای نمک‌زدا طراحی شده است.
  • NSF/ANSI 53: مناسب برای فیلترهایی است که آلودگی‌ها را از آب پاک می‌کنند.
  • NSF/ANSI 55: برای فیلترهایی است که از اشعه ماورا بنفش استفاده می‌کنند یا به عبارتی فیلترهای UV هستند.
  • NSF/ANSI 58: این استاندارد برای دستگاه‌های تصفیه آبی است که از سیستم اسمز معکوس استفاده می‌کنند.
  • NSF/ANSI 62: برای سیستم‌هایی بوده که از روش تقطیر برای تصفیه آب استفاده می‌کنند.
  • NSF/ANSI 177: این استاندارد فقط برای فیلترهای حمام استفاده می‌شود.
  • NSF/ANSI 401: برای فیلترهایی است که آلاینده‌های نوظهور در آب را بررسی می‌کنند.

انواع استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب

امروزه در صنعت تصفیه آب، دستگاه‌های زیادی تولید می‌شوند که دارای استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب هستند. ما در ادامه این مقاله ۴ عدد از این دستگاه‌ها را که از این استاندارد بهره‌مند هستند را برای شما بررسی کرده‌ایم:

دستگاه آب‌ شیرین کن صنعتی

دستگاه آب شیرین کن صنعتی یا دستگاه RO که به اسمز معکوس نیز معروف است؛ یک روش تصفیه آب بوده که از طبیعت الهام گرفته شده است. در طراحی و ساخت دستگاه آب‌ شیرین کن صنعتی RO از قانون کلی تمایل آب شیرین برای مهاجرت به آب‌شور استفاده می‌شود. با توجه به مشکل کمبود آب در زندگی امروز و نیاز به نمک‌ زدایی آب در مصارف مختلف صنعتی و خانگی، تولید آب‌ شیرین کن صنعتی RO از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به انواع و سایزهای مختلفی که در بازار موجود است؛ بسته به نیاز شما قیمت‌های متفاوتی هم دارد. در بازارهای جهانی نیز قیمت دستگاه اسمز معکوس صنعتی از ۱۵۰۰ دلار شروع شده و تا ۵۵۰۰۰ دلار ادامه دارد.

دستگاه آب‌ شیرین کن صنعتی

دستگاه اولترافیلتراسیون

دستگاه اولترافیلتراسیون یک فرایند تصفیه آب است که از یک فیبر توخالی یا یک غشای ورقه‌ای برای فیلتر مکانیکی آب حاوی ذرات بسیار کوچک استفاده می‌کند. دستگاه اولترا فیلتراسیون که دارای استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب نیز است؛ از این فناوری غشایی فوق‌العاده برای فیلتر کردن ذرات تا حد 0.025 میکرو استفاده می‌کند. برای کمک به درک اینکه چقدر کوچک می‌باشد؛ قطر موی انسان را در نظر بگیرید که معمولا حدود 75 تا 80 میکرو است. این یعنی این که یک سیستم اولترا فیلتراسیون در سطح میکرو کار می‌کند و به معنای واقعی کلمه تمام جامدات معلق را از آب خارج می‌کند.
از کاربرد سیستم اولترا فیلتراسیون می‌توان به توانایی فیلتر کردن جامدترین ذرات موجود در سیالات اشاره کرد. اما قادر به فیلتر کردن ذرات محلول مانند سیستم اسمز معکوس نیست. با این حال، یک سیستم اولترا فیلتراسیون می‌تواند ذرات کوچک‌تری را نسبت به فیلترهای میکروفیلتراسیون یا کربن استاندارد فیلتر کند.

دستگاه اولترافیلتراسیون

دستگاه تصفیه آب صنعتی

فیلتر آب صنعتی که دارای استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب سیستمی است،؛شامل یک سری مراحل برای حذف مواد ناخواسته از آب، در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مواد شامل ذرات یا رسوبات جامد یا محلول، فلزات محلول، مواد شیمیایی، بوها، مواد معدنی و سایر ناخالصی‌ها هستند. حفاظت از سلامت انسان، عملکرد اصلی دستگاه تصفیه آب صنعتی است. انواع مختلفی از دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی در بازار وجود دارد و بسته به مشخصات آلاینده‌هایی که می‌خواهید حذف کنید؛ می‌توانید یک سیستم تصفیه آب صنعتی را انتخاب کنید.

آب‌ شیرین‌ کن خانگی دارای استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب

شیرین‌کننده آب، یک سیستم فیلتراسیون کل خانه است که مواد معدنی آب شامل کلسیم و منیزیم را از طریق فرایندی به نام تبادل یونی از آب حذف می‌کند. یک شیرین‌کننده آب یکی از شایع‌ترین و مخرب‌ترین مشکلات آب یعنی آب سخت را برطرف می‌کند. آب سخت، خانه‌های مدرن را خراب می‌کند. رسوب در لوله‌های شما ایجاد می‌کند، آن‌ها را مسدود و فشار آب را کاهش می‌دهد. به طور چشمگیری طول عمر وسایلی مانند ماشین ظرفشویی، قهوه‌ساز و دستگاه‌های یخ‌ساز را کاهش می‌دهد. همچنین آب سخت وسایل مورد نیاز به آب گرم را از بین می‌برد. هر چه دمای آب بالاتر باشد؛ کلسیم و منیزیم بیش‌تری جامد شده و به رسوبات جامد داخل آبگرم کن شما تبدیل می‌شود. باتوجه به اینکه بیش از 85 درصد از مردم برای پخت‌وپز، تمیز کردن و حمام کردن خود به آب متکی هستند؛ بنابراین شیرین‌کننده‌های آب یک کار حیاتی را انجام می‌دهند. سرمایه‌گذاری روی یک شیرین‌ کننده آب دارای “استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب” باعث صرفه‌جویی در زمان، انرژی و هزینه شما می‌شود و از خانه و دارایی شما محافظت می‌کند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter