Logo 20

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

انتخاب بهترین دستگاه آب شیرین کن صنعتی با پاکاب

در میان انواع روش ها و دستگاه های مختلف برای تصفیه و شیرین کردن آب شور، یکی از بهترین و محبوب ترین این روش ها استفاده از روش اسمز معکوس با استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی است. این دستگاه به دلایل مزایای زیادی از جمله دقت بالا و همچنین توانایی شیرین سازی حجم بالای آب اما با کیفیت عالی که دارد بسیار مشهور شده. با استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی می توانید آب شور را با درصد بسیار مقبولی و با مصرف انرژی کمی شیرین کنید.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

طرز کار دستگاه آب شیرین کن صنعتی

در پایین ویدیویی قرار داده ایم که با دیدن آن درک بهتری از کارکرد دستگاه آب شیرین کن صنعتی خواهید پیدا کرد

چرا از دستگاه آب شیرین کن صنعتی استفاده کنیم؟

مزایا استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی

low-price

هزینه مناسب

quality

دقیق بودن

compliant

استاندارد های بین المللی

CTA

برای خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی به مشاوره نیاز دارید؟

با مشاورین مجرب پاکاب فرازمهر در ارتباط باشید!

مراحل ثبت سفارش در پاکاب فراز مهر

نحوه استفاده از خدمات ما

محصولات موبایل
محصولات موبایل

سایر خدمات ما در پاکاب فراز مهر

خدمات ما به مشتریانمان

درباره پاکاب فرازمهر

آشنایی با تاریخچه پاکاب فرازمهر

شرکت پاکاب فراز مهر فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت دستگاه های آب شیرین کن صنعتی و تاسیسات جانبی مربوطه و با هدف جلب رضایت مصرف کنندگان و ارتقاء و بهبود کیفی آب تولیدی مورد نیاز واحدهای صنعتی آغاز نموده است. این شرکت با تفکری نو در زمینه مشاوره ،طراحی و فروش انواع سیستم ها تصفیه و شیرین کننده آب صنعتی و دریایی به همراه مهندسین و مشاورین مجرب خود سعی دارد خدماتی ویژه و محصولاتی نوین مطابق با استاندارد های روز جهانی ارائه دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دستگاه آب شیرین کن صنعتی با مشاورین پاکاب فرازمهر در تماس باشید.

درباره شرکت پاکاب مهر

همه چیز درباره دستگاه آب شیرین کن صنعتی

دستگاه آب شیرین کن صنعتی چگونه کار می کند؟

دستگاه آب شیرین کن صنعتی چگونه کار می کنند؟                                                          آب ورودی وارد مخزن نرم کننده آب دستگاه آب شیرین کن صنعتی می شود که حاوی بستر رزین است. سرعت آب با پخش شدن در سطح بزرگتر بستر کاهش می یابد و از میان میلیون ها مهره ریز عبور می کند. مواد معدنی موجود در آب در طول این فرآیند به سطح رزین کشیده می شوند. سپس آب بدون مواد معدنی مملو از مواد معدنی و تنها با یک افت جزئی در فشار سر هیدرولیک از بستر رزین خارج می شود. مواد معدنی سختی موجود در آب توسط بستر رزین جذب می شود.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

با این حال، همانطور که سطح هر بستر در رزین توسط مواد معدنی اشغال می شود، اثر نرم کننده آب به تدریج کاهش می یابد. یک سیستم کامل نرم کننده دستگاه آب شیرین کن صنعتی باید شامل تجهیزات احیا کننده این بسترهای رزینی باشد. به طور معمول، یک بستر رزین تکراری را می توان فعال کرد تا به بستر رزین اولیه زمان برای تازه کردن بدهد. پس از هدایت آب به بستر دوم، بازسازی بستر اول می تواند آغاز شود.

گزینه دیگر جلوگیری از خروج آب در طول فرآیند بازسازی است. این ممکن است در صورتی امکان پذیر باشد که تقاضا برای آب نرم شده به یک یا دو شیفت محدود شود.

رزین میل ترکیبی بسیار بیشتری برای یون های کلسیم و منیزیم دارد، اما هنگامی که با آب حاوی غلظت بسیار بالایی از یون های سدیم (یعنی آب بسیار “نمک”) شسته می شود، یون های سدیم جایگزین یون های کلسیم و منیزیم روی رزین می شوند. در نهایت، بستر رزین با آب شستشو داده می شود تا نمک اضافی قبل از اینکه به سرویس برگردد، از بین برود.

نرم کننده های آب چه چیزی را حذف می کنند؟

نرم کننده های آب با حذف یون های کلسیم و منیزیم آب سخت در دستگاه آب شیرین کن صنعتی را تصفیه می کنند. دو ماده معدنی که باعث سختی آب می شوند، کلسیم (Ca2+) و منیزیم (Mg2+) هستند. علاوه بر این، هر یون دارای بار مثبت در طی فرآیند تبادل یونی (که به عنوان کاتیون نیز شناخته می شود) جذب و حذف می شود. سایر مواد معدنی، مانند آهن و منگنز، ممکن است شامل شوند.

نرم کننده های آب، آهن آهنی (آهن محلول) را زمانی که به مقدار کم وجود داشته باشد و اکثر آهن محلول باشد، در دستگاه آب شیرین کن صنعتی حذف می کنند. آهن رنگ آب را تیره می کند و باعث ایجاد لکه های قابل مشاهده روی توالت، وان حمام و سینک می شود. حذف آهن فریک (آهن نامحلول) با نرم کننده دشوارتر است. آهن فریک روی بستر رزین انباشته می شود و در برابر شستشوی معکوس چرخه بازسازی مقاومت می کند. این می تواند منجر به راب آهن در آب نرم شده شما شود و قدرت بسترهای رزین را کاهش دهد. هنگامی که آهن محلول در تماس با اکسیژن قرار می گیرد، اکسید شده و به آهن فریک تبدیل می شود.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

اهمیت استفاده از آب شیرین کن صنعتی

کشور ایران چندین سال است که با مشکل کم آبی درگیر است زیرا در طول زمان میزان بارندگی سالانه در حال کاهش بوده است. از طرفی دیگر، میانگین دما در دهه گذشته با چند درجه افزایش روبرو بوده است که این امر باعث شده تا میزان تبخیر ذخایر آبی و آب های زیر زمینی که تاکنون نقش مهمی را در تامین آب در ایران را داشته ، افزایش پیدا کند. استفاده و خرید دستگاه اسمز معکوس و دستگاه آب شیرین کن صنعتی می تواند در روند بهره برداری از ذخایر آب زیرزمینی تحولی بزرگ ایجاد نماید.

طبق آمار ، در 50 سال گذشته میزان مصرف کل آب سالانه در ایران بیش از دو برابر شده است که این رقم با توجه به استفاده بیش از حد و بی رویه از ذخایر آب زیرزمینی موجب کاهش 77 درصدی دسترسی به منابع آبی به ازای هر نفر بین سال های 1956 تا 2016  شده است. هم اکنون ایران در رتبه 24 جهان از لحاظ خطر تنش آبی قرار گرفته است. حال با توجه به اطلاعات ذکر شده می توان به اهمیت استفاده از دستگاه های صنعتی از قبیل دستگاه تصفیه آب های شور و دستگاه آب شیرین کن صنعتی پی برد. آب تصفیه شده علاوه بر استفاده شربی می تواند در صنایع دیگر مانند کشاورزی و آبیاری مورد استفاده قرار گیرد. اگر تا به اینجا مطالب برای شما مفید بوده است می‌توانید با به اشتراک گذاشتن این صفحه به دیگران نیز کمک کنید.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

کاربرد دستگاه آب شیرین کن صنعتی در چه صنایعی است؟

فرآیند شیرین سازی آب و نمک زدایی به منظور خارج کردن مواد معدنی از آب دریا روشی است که آب مورد استفاده برای صنایع گوناگون را تولید می نماید. همانطور که می دانیم بسیاری از صنایع برای پیشبرد فعالیت های خود نیاز به آب فرآوری شده دارند به همین منظور دستگاه آب شیرین کن صنعتی و یا اسمز معکوس نقش بسزایی در تصفیه این آب ها ایفا می کنند. به طور کلی ، بهره گیری از دستگاه آب شیرین کن برای پاکسازی آب بسیار به صرفه از از ساختن تصفیه خانه اختصاصی است.

  • کاربرد دستگاه آب شیرین کن صنعتی در صنایع گوناگونی نظیر:
  • کارخانه جات تولید انواع نوشیدنی
  • صنایع غذایی و لبنیات
  • پرورش طیور و دام
  • نیروگاه ها برق و برج های خنک کننده
  • بیمارستان ها

بسیار حائز اهمیت می باشد.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن حرارتی چیست؟

آب شیرین کن حرارتی با مکانیزمی ساده عمل می کند. هنگامی که آب در معرض حرارت زیاد قرار بگیرد به طبع بخار میشود و نمک موجود در آب هنگام فرآیند تبخیر باقی می ماند و جدا می شود. حال در دستگاه های آب شیرین کن حرارتی که خود نوعی از دستگاه آب شیرین کن صنعتی می باشند ، پس از حرارت دادن و جداسازی نمک موجود در آن، بخار آن را با سردسازی تقطیر می کنند.  لازم به ذکر است که فراهم کردن منبع و انرژی مورد نیاز برای این فرآیند کاری آسان نیست.

روش های متعددی برای تامین انرژی این فرآیند وجود دارد. یکی از این روش ها MULTI STAGE FLASH DISTILLATION یا MSF می باشد. در این حالت آب در حال تبخیر از درون یک محفظه تبخیر ناگهانی عبور داده می شود. هنگامی که فشار آب به صورت ناگهانی کاهش پیدا می کند، آب به بخار تبدیل می شود سپس این بخار توسط دستگاه های سردسازی تقطیر می شوند و علاوه بر سرعت بیشتر، انرژی بسیار کمتری نیز استفاده می شود. این روش بیشتر در آب شیرین کن های دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

آب شیرین کن صنعتی

مزایای دستگاه آب شیرین کن صنعتی

1. آنها آب آشامیدنی قابل دسترس را فراهم می کنند:
مسلماً این یکی از مزایای اصلی یک دستگاه آب شیرین کن صنعتی است، این واقعیت است که آب آشامیدنی قابل دسترسی را برای کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند فراهم می کند. این امر حتی در مورد مناطقی که آب شیرین دارند اما زمان خشکسالی یا بلایای طبیعی را تجربه می کنند نیز صدق می کند.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی با حذف نمک های محلول و سایر مواد معدنی از آب دریا، آب شور را به آب آشامیدنی شیرین برای آشامیدن تبدیل می کنند. عربستان سعودی 70 درصد آب شیرین خود را از طریق این فرآیند به دست می آورد، به این معنی که برای مناطق بیابانی و خشکسالی بسیار مفید است.

مزایای دستگاه آب شیرین کن

 

2. دستگاه آب شیرین کن صنعتی به حفاظت از زیستگاه کمک می کنند:
آب شیرین شده توسط دستگاه آب شیرین کن صنعتی استانداردهای کیفیت آب را برآورده می کند و اغلب فراتر از آن است. این بدان معنی است که آنها به کاهش فشار روی منابع آب شیرین که ممکن است نیاز به محافظت داشته باشند کمک می کنند.

3. دستگاه آب شیرین کن صنعتی آب صنعت کشاورزی را تامین می کند:
دستگاه آب شیرین کن صنعتی نه تنها آب آشامیدنی را فراهم می کند، بلکه آبی را برای استفاده در آبیاری گیاهان و آب برای دام ها بی خطر می کند. این برای مناطق خشکی که کشاورزان ممکن است دسترسی مستقیم به منبع آب ثابت نداشته باشند یا مناطقی که خشکسالی را تجربه می کنند، بسیار عالی است.

منابع آب های ورودی به دستگاه آب شیرین کن صنعتی

آب های زیر زمینی که شامل چاه ها و غنات ها می‌شود
آب های زیر زمینی که بسته به موقعیت چاه ها و عوامل دیگری می‌توانند در هر رنجی TDH و TH داشته باشند
آب هایی مثل چشمه ها و رودخانه ها که به آن ها آب های سطحی می‌گویند
آب های سطحی به طور معمول شیرین هستند اما می‌توانند سختی بالایی نیز داشته باشند
آب دریاچه ها و همینطور دریا ها و اقیانوس ها بسیار شور است

 

نتیجه گیری

همانطور که متوجه آن شدید دستگاه آب شیرین کن صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. پس بهتر است در هنگام خرید آن دقت بالایی داشته باشید تا دستگاهی را انتخاب کنید که برای شما و کسب و کارتان مناسب تر باشد. همچنین اگر تجربه خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی را دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

برای انتخاب دستگاه آب شیرین کن مناسب ابتدا با استفاده از آزمایش آب ، میزان شوری و سختی آب بررسی و محاسبه می شود و سپس اقدام به خریداری دستگاه صنعتی می گردد. با توجه به این که کیفیت آب در مناطق مختلف متفاوت میباشد، بسیار مهم است که دستگاهی مناسب با شرایط منطقه خود تهیه نمایید.

به طور معمول ، دستگاه های آب شیرین کن صنعتی در کمترین حالت ظرفیت خود می توانند 5 متر مکعب در شبانه روز تصفیه کنند. دستگاه ها به طور کلی به گروه های صنعتی، تجاری و خانگی تقسیم می شوند. دستگاه آب شیرین کن صنعتی از 5000 لیتر تا بی نهایت در شبانه روز امکان تصفیه و تولید آب شیرین را دارند.

سوالات متداول دستگاه اولترا فیلتراسیون

دیدگاهتان را بنویسید