Logo 20

فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید برای شما هم سؤال باشد که فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست ، برای یافتن پاسخ خود با ما در این مقاله همراه باشید.
فیلتر میکرونی آب که فیلتر کارتریج نیز نامیده می‌شود از اجزای دستگاه آب شیرین کن صنعتی است. فیلتراسیون یا تصفیه آب فرایندی که به کمک آن ذرات معلق و اضافه و ناخالصی‌های فیزیکی که در آب وجود دارند فیلتر شده و حذف می‌شوند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی
برای اطلاعات بیشتر در مورد تصفیه آب صنعتی کلیک کنید
پاکاب

میکرون چیست؟

واژه میکرون این یک واحد اندازه‌گیری را توصیف می‌کند که به کمک آن اندازه منافذ و حفره‌های یک فیلتر آب میکرونی را اندازه‌گیری می‌کنند. فیلتر‌های آب با توجه به اندازه منافذ خود آلاینده‌ها  و عوامل آلودگی مختلف را الک و حذف می‌کنند.
میکرون که با اسم میکرومتر نیز شناخته می‌شود یک میلیونیم متر و یک هزارم میلیمتر است. برای درک بهتر می‌توان آن گفت گفت که یک میکرون حدوداً به اندازه یک دانه آرد آسیاب شده است و قطر گلبول قرمز ۷ تا ۸ میکرون است.
و علت اینکه فیلتر تصفیه آب با واحد میکرون اندازه‌گیری می‌شود این است که شما بتوانید با توجه به نوع آلاینده‌های آب اندازه میکرون مورد نیاز خود را پیدا کنید و دانستن اینکه فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست به شما کمک می کند بتوانید فیلتر تصفیه آب مناسب را برای خود تهیه کنید.
جالب است بدانید که هر ذره‌ای که از ۳۵ میکرون کوچکتر باشد برای دیدن مستقیم و بدون میکروسکوپ بسیار کوچک است و ذرات ۲۵ یا ۲۰ یا ۱۰ میکرون با چشم قابل دیدن نیستند.
فیلتر‌های تصفیه آب با توجه به اندازه میکرونی خود از نظر شکل و اندازه و موارد استفاده متفاوت هستند.

میکرون چیست؟

مقاله فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست

اگر شما هم قصد خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی را دارید، با این مقاله متوجه می شوید که فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست اما از اندازه فیلتر میکرونی مناسب خود آگاه نیستید می‌توانید با متخصص‌های این کار مشورت و صحبت کنید. و همچنین می‌توانید قیمت دستگاه اسمز معکوس صنعتی و دستگاه اولترا فیلتراسیون را در گوگل سرچ کنید و برای خرید به فروشگاه‌های اینترنتی و حضوری مراجعه کنید.

فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست؟

در پاسخ به سؤال فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست چیز باید بگوییم که فیلتر‌های میکرونی توانایی پاک کردن آب از کثیفی‌ها و زباله‌ها و ذرات میکروسکوپی را دارند. هر چقدر که اندازه میکرون فیلتر تصفیه آب کوچکتر باشد ذرات ریز‌تر را می‌تواند حذف کند. اینکه فیلتر تصفیه آب شما باید چند اندازه میکرونی داشته باشد بستگی به محل سکونت شما و آب در دسترس شما و نوع دستگاه شما دارد. برای مثال اگر فیلتر شما ۵ میکرونی است ذرات کوچکتر از ۵ میکرون را به راحتی از خود عبور می‌دهد و تنها ذرات به اندازه ۵ میکرون اون را حذف می‌کند. رایج‌ترین نوع فیلتر میکرونی، فیلتر رسوبی است. فیلتر رسوبی مانند پنجره‌ها عمل می‌کنند و با این تفاوت که پنجره‌ها اجازه ورود‌اشیای بزرگ را نمی‌دهند اما فیلتر‌ها به ذرات میکروسکوپی نیز اجازه ورود نمی‌دهند. قیمت دستگاه اسمز معکوس صنعتی به موارد مختلفی بستگی دارد

 

فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست؟

انواع فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست؟

فیلتر‌های میکرونی تصفیه آب به دو گروه مطلق و اسمی تقسیم می‌شوند. در فیلتر‌های مطلق اندازه میکرون دقیق‌تر اندازه‌گیری می‌شود ولی در فیلتر‌های اسمی به صورت تقریبی اندازه گفته می‌شود. ‏ پس در عملکرد می‌بینیم که فیلتر اسمی ۵ میکرون تنها درصد کمی از زباله‌های ۵ میکرونی را می‌تواند از بین ببرد اما فیلتر مطلق بیش از ۹۵ درصد می‌تواند زباله‌های پنجم میکرونی را از بین ببرد. البته متأسفانه اکثر فیلتر‌های میکرونی از نوع فیلتر‌های اسمی هستند اما شما می‌توانید با کمی جستجو فیلتر مطلق نیز پیدا کنید.

از نظر اندازه انواع فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست؟

فیلتر‌های میکرونی تصفیه آب از نظر اندازه به انواع مختلف تقسیم می‌شوند. در ادامه به چند نوع اشاره می‌کنیم:
فیلتر آب ۱۰ میکرونی

فیلتر‌های ۱۰ میکرون معمولاً به عنوان فیلتر رسوب استفاده می‌شوند. آن‌ها می‌توانند از پلی پروپیلن زخمی یا پلیسه دار یا حتی به صورت فیلتر‌های کیسه‌ای ساخته شوند. آن‌ها معمولاً برای فیلتر کردن شن، ماسه و رسوب استفاده می‌شوند.

فیلتر آب ۵ میکرونی

می‌تواند از سرامیک ساخته شود. یک فیلتر آب با درجه ۵ میکرون به از بین بردن رسوب، گل و لای و هر چیزی که اندازه آن ۵ میکرون و بزرگتر باشد کمک می‌کند.
فیلتر آب ۱ میکرون

فیلتر‌های ۱ میکرونی و کوچکتر می‌توانند به حذف باکتری‌ها و کاهش کیست کمک کنند، زیرا منافذ به اندازه کافی کوچک هستند تا از فیلتر شدن آن‌ها همراه با ذرات دیگر به اندازه ۱ میکرون جلوگیری کنند.
یک فیلتر ۱ میکرونی ذراتی را که با چشم غیر مسلح نمی‌بینید را حذف می‌کند، اما احتمال کاهش سرب و فلزات سنگین یا کیست‌های انگلی ژیاردیا کریپتوسپوریدیوم بسیار کمتر است

فیلتر آب 0.5میکرونی

فیلتر‌های آب 0.5 میکرون به این معنی است که این اندازه می‌تواند از آلاینده‌های کوچک 0.5 میکرونی مانند باکتری‌ها جلوگیری کند.

فیلتر آب 0.2 میکرونی

به طور خاص برای حذف آلاینده‌های 0.2 میکرون یا بزرگتر طراحی شده است. شما با کمک یک فیلتر آب 0.2 میکرونی می‌توانید:
• رسوبات و ذرات موجود در آب را فیلتر کنید.
• کلر و مواد شیمیایی آلی را کاهش دهید.
• سرب و فلزات سنگین را کاهش دهید.

 

از نظر اندازه انواع فیلتر میکرونی تصفیه آب چیست؟

انواع روش‌های فهمیدن گرفتگی فیلتر‌های میکرونی تصفیه آب چیست؟

شما از راه‌های مختلفی می‌توانید گرفتگی فیلتر‌های میکرونی را تشخیص دهید. یکی از این روش‌ها نگاه کردن به هوزینگ شفاف فیلتر میکرونی است که به راحتی گرفتگی دیده می‌شود. روش دیگری همچون نصب فشارسنج در ابتدا و انتهای فیلتر میکرونی وجود دارد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter