تماس جهت مشاوره

۰۲۱-۴۴۰۹۳۶۷۶

Flow در تصفیه آب چیست و چه کاربردی دارد؟

محدود کننده فاضلاب یا فلو (flow) همانطور که از نامش مشخص است؛ جریان آب فاضلاب را کاهش می‌دهد. مزیت اصلی استفاده از این قطعه، جلوگیری از هدر رفت آب در دستگاه اسمز معکوس است. دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس قطعات متعددی دارد و بر خلاف چیزی که به نظر می‌رسد؛ محدود کننده فاضلاب یکی از اصلی ترین قطعات تصفیه آب است. زیرا از هدر رفتن بیش از حد آب جلوگیری می‌کند. فلو به عنوان محدود کننده فاضلاب باید در دستگاه‌هایی که اسمز معکوس هستند؛ نصب شود. اگر دارای دستگاه اسمز معکوس هستید و روی دستگاه شما فلو تصفیه آب نصب نشده است؛ حتما اقدام به خرید محدود کننده جریان فاضلاب کنید. زیرا هدر رفت آب در صورت نداشتن فلو چند برابر خواهد بود. در این مقاله به بررسی پرسش Flow در تصفیه آب چیست خواهیم پرداخت.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

flow
دستگاه آب شیرین کن صنعتی
برای اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه آب شیرین کن صنعتی کلیک کنید
پاکاب

Flow در تصفیه آب چیست؟

لغت Flow در تصفیه آب چیست؟ این واژه به نوعی راهنمای تعویض فیلتر مرحله پنجم و ششم دستگاه تصفیه آب صنعتی و خانگی است. به جهت این که فیلتر مرحله پنجم و مرحله ششم تصفیه آب خانگی کپسولی شکل بوده و دو طرف آن به یک شکل هستند؛ پس برای تشخیص درست نیازمند مشخص کردن ورودی و خروجی این فیلترها هستیم.

شاید بخواهید بدانید که Flow در تصفیه آب چیست؟ در دستگاه‌های تصفیه خانگی، کلمه فلو Flow تنها روی فیلترها قرار گرفته و جهت فیلترها را با یک فلش مشخص کرده است. اما انواع  دستگاه تصفیه آب خانگی که دارای سیستم دستگاه RO صنعتی هستند و پمپ و مخزن و فیلتر اصلی دارند؛ دارای یک خروجی پساب فاضلاب بوده که روی آن نیز یک فلش و Flow نوشته شده است. خروجی پساب فاضلاب هم یکی از دو خروجی فیلتر اصلی مرحله چهارم است که توسط فیلتر اصلی، آلودگی‌های آب آشامیدنی را به فاضلاب هدایت می‌کند و جهت آن نیز باید به سمت سیفون فاضلاب باشد. 

Flow در تصفیه آب

جهت استعلام قیـمـت و مـوجـودی محصولات با کارشناسان ما در تماس باشید

ساپورت

همه چیز درباره Flow در تصفیه آب

معرفی کوتاه دستگاه های تصفیه آب صنعتی

اگر در حال حاضر حس می‌کنید که فیلتر دستگاه آب شیرین کن صنعتی شما آلوده شده است؛ می‌توانید به صفحه خرید فیلتر دستگاه تصفیه آب مراجعه نموده و هزینه انواع فیلتر تصفیه آب را مشاهده کنید. برای خرید انواع قطعات دستگاه تصفیه آب و انواع کالا از وبسایت ما می‌توانید به بخش‌های مختلف وبسایت مراجعه کرده و با مشاهده قیمت محصولات، به خرید بپردازید.

توجه کنید که تنها بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران توانایی حذف املاح مضر آب تا 0,0001 میکرون را دارد که این دستگاه به دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس زیر سینکی مشهور بوده و همچنین به عنوان دستگاه تصفیه آب خانگی حذف نیترات نیز شناخته می‌شود. همچنین برای مشاهده قیمت دستگاه اسمز معکوس صنعتی نیز می‌توانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

Flow تصفیه آب چگونه کار میکند؟

محدود کننده جریان فاضلاب دستگاه تصفیه آب که در مسیر شلنگ ممبران به فاضلاب نصب می‌شود؛ با ایجاد فشار رو به عقب به سمت فیلتر ممبران تصفیه آب، از هدر رفتن بیش از حد آن جلوگیری می‌کند.

در صورتی که از محدود کننده در دستگاه تصفیه آب استفاده نشود؛ آب پر فشاری که پمپ دستگاه به سمت فیلتر مرحله 4 میفرستد با همان فشار از داخل فیلتر ممبران به فاضلاب می‌رود. به دلیل اینکه فیلتر ممبران RO با استفاده از فشار درون خود، عملکرد قابل قبولی دارد. در صورتی که فلو روی دستگاه آب شیرین کن صنعتی نصب باشد؛ فشار آب در فیلتر مرحله 4 ممبران بیش‌تر و ممبران می‌تواند عملکرد مد نظر را داشته باشد.

Flow تصفیه آب چگونه کار میکند؟

انواع محدود کننده جریان آب

فلوها انواع متعددی دارند. اگر تا به حال قطعه فلو را دیده باشید؛ مشاهده می‌کنید که یک عدد روی آن نوشته شده است. اما عدد روی Flow در تصفیه آب چیست؟ عدد درج شده روی محدود کننده، نرخ خروج آب فاضلاب از دستگاه تصفیه آب را به خوبی نشان می‌دهد. برای اینکه دستگاهتان به خوبی کار کند، آب با کیفیتی به عنوان خروجی داشته باشید و نرخ هدر رفت آب شما نیز کم باشد؛ باید به عدد نوشته شده روی فلو توجه کنید:

برای مثال اگر عدد نوشته شده روی ممبران 300 باشد؛ نشانگر این است که هر دقیقه مقدار آب خروجی به عنوان فاضلاب از دستگاه تصفیه، 300  میلی لیتر است. معمولا محدود کننده های فلو را بر حسب میزان ظرفیت ممبران انتخاب می کنند.

فیلتر UF عمدتا از نوع فیلترهای توخالی است که آب تغذیه وارد آن‌ها شده، دارای یک پوسته و پوشیده از فیبرهایی است که جلوی رسوبات و ذرات معلق را می‌گیرند. تنها آب و موادی که دارای جرم و حجم مولکولی کوچک‌تر هستند؛ می‌‌‌توانند از این فیلتر عبور کنند. متریال استفاده شده در ساخت دستگاه اولترا فیلتراسیون ارزان‌تر و در دسترس است. از این جهت قیمت فیلتر uf کم تر از قیمت  فیلترهای اسمز معکوس و نانوفیلتراسیون است.

نرخ خروج آب فاضلاب از دستگاهتوضیحات 
 300 میلی لیترهر دقیقه مقدار آب خروجی به عنوان فاضلاب از دستگاه تصفیه، 300  میلی لیتر است 

نحوه نصب محدود کننده فاضلاب تصفیه آب

نحوه نصب flow تصفیه آب نیز بسیار راحت است. برای اینکه بتوانید محدود کننده تصفیه آب خود را تعویض یا نصب کنید؛ ابتدا دستگاه را خاموش کرده و شیر ورودی آب تصفیه کن را ببندید. پس از آن فلو قبلی را از محل خود بیرون بیاورید و فلوی جدید را جایگزین آن کنید. حالا می‌توانید شیر ورودی تصفیه آب باز کرده و دستگاه را روشن کنید تا شروع به کار کند.

نحوه نصب محدود کننده فاضلاب تصفیه آب

زمان تعویض فلو Flow تصفیه آب

زمان تعویض Flow در تصفیه آب چیست؟ برای تعویض فلو، زمان مشخصی وجود ندارد. اما متخصصان تصفیه آب پیشنهاد می‌کنند که در هنگام تعویض فیلتر ممبران، قطعه Flow را نیز تعویض کنید. طبیعی است که اگر فیلتر ممبران جدید روی دستگاه نصب شد؛ ظرفیت یا نرخ فلو نیز متناسب با آن تغییر می‌کند. بنابراین در این شرایط باید به خرید فلو تصفیه آب جدید اقدام کنید.

استفاده از محدود کننده فاضلاب با اندازه نادرست

ظرفیت ممبران و همچنین نرخ فلو آب خانگی نیز باید با یکدیگر همخوانی داشته باشد. دلیل همخوانی فلو با ممبران این است که فیلتر ممبران بتواند به بهترین نحو به تصفیه آب بپردازد و همچنین از هدر رفتن آب در دستگاه تصفیه کننده جلوگیری کند.

سخن پایانی

Flow یا جریان، پارامتری کلیدی در فرآیند تصفیه آب است که بر کیفیت آب خروجی و کارایی سیستم تاثیر مستقیم می‌گذارد. درک صحیح این مفهوم و تنظیمات مربوط به آن، برای دستیابی به آب آشامیدنی سالم و بهینه حائز اهمیت است.